Układanie kostki granitowej
03-10-2019


                  Układanie kostki granitowej

Układanie kostki granitowej to popularna metoda stawiania chodników, krawężników i podjazdów. Nie można się temu dziwić. Materiał jest wyjątkowo odporny na trudne warunki atmosferyczne takie jak wysokie i niskie temperatury oraz duża wilgotność. Dodatkowo nawet po kilku latach zachowuje swój wygląd. Warto zaznaczyć, że dzięki dużemu wyborowi tego produktu, możemy stworzyć oryginalne wzory pełne kształtów i kolorów, które najbardziej trafiają w nasz gust.

Proces układania rozpoczynamy od wyznaczenia, gdzie ścieżka ma przebiegać. Następnie robimy wykop, który w zależności od wielkości kostki, będzie się różnił (około 15 - 40 cm). Kolejnym etapem jest umieszczanie krawężnika. Dopiero na samym końcu zabieramy się za główną nawierzchnię. Należy położyć kostkę w danym miejscu i podbić ją gumowym młotkiem.

Widać, że nie ma wiele tak skutecznych i prostych sposobów na stworzenie chodnika, jak układanie kostki granitowej. Cena takiego przedsięwzięcia waha się od 85 do 110 zł za m2. Zależy to przede wszystkim od regionu oraz wymiarów kostki.