Kostka granitowa cena
22-02-2020


                  Kostka granitowa cena

Kostka granitowa to dość popularny materiał wykorzystywany zarówno przez indywidualne gospodarstwa domowe jak i przez firmy. Jest ona dostępna w różnych kolorach czy grubościach, dzięki czemu można stworzyć oryginalne kompozycje.Co jednak warto wiedzieć o właściwościach kostki granitowej?

Cechy granitu

Zanim zdecydujemy się na położenie kostki granitowej, warto dowiedzieć się, jakie właściwości ma ten materiał. Granit to jeden z rodzajów skały magmowej, który cechuje wysoka odporność na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne czy temperaturę. Dobrze utrzymuje się ponadto w miejscach szczególnie obciążonych czy skłonnych do odkształceń. Właściwości użytkowe tego materiału są zatem niekwestionowane.

Zastosowanie

Kostka granitowa jest zwykle stosowana w wykańczaniu podjazdów samochodowych, alejek czy innych ścieżek przeznaczonych dla pieszych czy zmotoryzowanych uczestników ruchu. Kostkę granitową można spotkać zarówno na parkingach hotelowych, w parkach, przejazdach wewnętrznych czy placach przed domami mieszkalnymi, biurami usługowymi etc. Biorąc pod uwagę materiał jakim jest kostka granitowa, cena zwykle zależy od producenta, ale także od walorów estetycznych.