Kamień murowy
03-10-2019


                  Kamień murowy

Czym jest kamień murowy?

Kamień murowy to solidny, trwały i efektowny surowiec, odporny na działanie warunków atmosferycznych, idealnie nadający się na ogrodzenie w postaci muru oporowego czy muru wolnostojącego. Na takie zastosowanie kamienia murowego decydują się osoby ceniące prostotę połączoną z elegancją, na przykład właściciele restauracji czy pensjonatów.

Istnieje wiele rodzajów kamienia murowego. Największą popularnością cieszy się jego szara odmiana, czyli łupek szarogłazowy często odznaczający się krystaliczną strukturą. Chociaż skład mineralny może ulegać zmianie, kamień murowy szary składa się zazwyczaj w 80% z kwarcu. 

Kamień murowy żółty oraz kamień cętkowany, charakteryzujący się dwoma odcieniami szarości (srebrzystym i ciemnym) to również często wykorzystywane materiały przy budowie ogrodzeń, podobnie jak łupek kwarcytowy w kolorze biało-kremowym. Są to materiały łatwe w obróbce, dające się rozdzielić na części.

Nasza firma jest producentem kamienia murowego - oferujemy najwyższej jakości kamień murowy wykonany z granitu strzegomskiego w kilku wariantach do wyboru, w zależności od wybranego wymiaru. Zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu.