KOSTKA GRANITOWA

Obecnie bardzo wiele osób przywiązuje dużą wagę do odpowiedniej aranżacji swojego ogrodu, a także otoczenia wokół domu. Często ludzie zastanawiają się, jaki materiał powinni wykorzystać do budowy alejek oraz chodników. Aktualnie bardzo popularna jest kostka granitowa, jednak czy jest to odpowiedni materiał?

Jeżeli pragniemy stworzyć niezapomniany klimat w swoim ogrodzie, powinniśmy zdecydować się na wyłożenie alejek kostką granitową. Jest to doskonały wybór, ponieważ tego typu surowiec jest bardzo trwały. Niezależnie od warunków atmosferycznych, jego postać nie ulega zmianie. Tym samym jest całkowicie odporna na zamarzanie, a także charakteryzuje się bardzo małą nasiąkliwością wagową, dzięki czemu po długiej zimie tego typu materiał nie zmieni swojego kształtu. Ponadto charakteryzuje się bardzo różnorodnymi barwami, które możemy idealnie dobrać do naszego ogrodu. Warto dodać, iż charakteryzuje się również bardzo wysoką wytrzymałością na ściskanie oraz posiada dużą wytrzymałość na różnego rodzaju uderzenia. Jest także idealnym materiałem na różnego rodzaju chodniki, ponieważ charakteryzuje się również bardzo niską ścieralnością.

Obecnie możemy wyróżnić dwa najbardziej popularne rodzaje kostki granitowej. Jest to kostka surowo łupana, a także kostka cięta płomieniowana. Jak już wcześniej wspomniano, są to materiały bardzo trwałe. Charakteryzują się bardzo małą nasiąkliwością oraz niską ścieralnością. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako surowce do budowy nie tylko alejek, ale również i parkingów oraz dróg. Warto wiedzieć, iż kostka surowo łupana jest powszechnie znana ze swoich właściwości antypoślizgowych. Jest to materiał sprzedawany zazwyczaj w bardzo małych kawałkach, które kolejno są układane w dowolne wzory. Z koeli wspomniana wcześniej kostka cięta płomieniowana charakteryzuje się bardzo podobnymi własnościami, jednak jej postać jest zupełnie inna. Możemy ją zakupić w nieco większych blokach, które mogą być wykorzystywane głównie przy budowie nawierzchni. Aktualnie ceny kostek granitowych są bardzo niskie, z tego powodu tego typu surowiec jest bardzo często wybierany przez wielu klientów, ponieważ za tonę możemy zapłacić już od 210 złotych.

Warto pamiętać, iż zastosowania kostki granitowej bywają bardzo różne. Oprócz wykładania nią alejek przydomowych, a także chodników, możemy stworzyć z tego typu materiału atrakcyjną ścianą przy wjeździe do naszego garażu, czy też sam wjazd. W wielu miastach stosowana jest do wykładania malowniczych uliczek przy zabytkowych kamieniczkach. Wiele osób również decyduje się na wybór tego materiału jako surowiec do wyłożenia parkingów, które są przeznaczone dla lekkich pojazdów.

Stosowanie kostki granitowej jako podstawowego materiału do budulca przydomowych ścieżek oraz chodników jest doskonałym rozwiązaniem. Tego typu surowiec charakteryzuje się doskonałą jakością, dzięki czemu posłuży nam na długie lata. Ponadto jest stosunkowo tani w porównaniu z innymi materiałami tego typu, z tego powodu tak wiele osób decyduje się na jego zakup.”

W naszej ofercie znajdziesz również:
Kamień Murowy | Kostka Granitowa | Krawężnik Granitowy | Kruszywa Granitowe
Mieszanki Granitowe | Tłuczeń Granitowy | Układanie Kostki Granitowej | Tarasy Granitowe | Płyty Granitowe